BMW i8 zmagal v britanskem avtomobilu leta

April 27, 2024

BMW i8 sportcar

Hibridni športni avtomobil BMW i8 je bil leta 2015 imenovan za britanski avtomobil leta.

Nagrade UK Car of the Year vsako leto oceni 27 avtomobilskih novinarjev. Obstaja 12 različnih kategorij. BMW i8 je osvojil skupni naziv in tudi zmogljiv avtomobil leta.

Za BMW je bilo drugo leto zapored zmag njihovih hibridov; lani je i3 osvojil prvo nagrado na podelitvi nagrad za Car of the Year v Veliki Britaniji.

Sodniki so pohvalili i8-ovo zlitje videza, zmogljivosti in ekološke narave.

NE Zgrešite: LV USTVARJA ​​CARINSKE TORBE ZA BMW I8

Citroën C4, Best Small Hatch, je bil naslednji na vrsti, na tretjem mestu je zmagovalec kategorije Best City Car, Renault Twingo.

Nagrade evropskega avtomobila leta bodo razpisane 2. marca na avtomobilskem salonu v Ženevi, kjer sta C4 in Twingo med sedmimi finalisti, BMW pa je pripravljen tudi z dvema serijama Active Tourer.

Nagrade World Car of the Year sledijo 2. aprila.

MAL PA JE PIFLARČKA!!! - NOVI MERCEDES B (Prva vožnja) - VLOG #658 (April 2024).