Bangkok imenovan za

Bangkok imenovan za "najboljše mesto na svetu"

April 6, 2024

Bangkok ogledi

Ugledna ameriška popotniška revija je glavno mesto Tajske Bangkok razglasilo za najboljše mesto na svetu Potovanja + Prosti čas.

Razglašen kot del svetovne nagrade za najboljšo nagrado za leto 2011, ki bo objavljena 22. julija, je bil prestižni naziv podeljen na podlagi glasov tisoč Potovanja + Prosti čas bralci, ki so glasovali za mesta po vsem svetu.

Bangkok je že drugo leto zapored imenovan na prvem mestu, kljub lanskim državljanskim nemirom, ki so znatno škodili mednarodnemu slovesu Tajske kot turistično zatočišče.

Edino drugo azijsko mesto, ki se je uvrstilo v prvo deseterico, je bil Siem Reap, ki je bil zaradi bližine znamenitega templja Angkor Wat pomembna turistična atrakcija mnogih na backpacking poti okoli jugovzhodne Azije.

Evropa je bila največja zmagovalka na seznamu najboljših mest, saj jih je pet najboljših deset, Afrika, Amerika in Avstralija pa so osvojile po eno mesto (spodaj celoten seznam).

Vir: AFPrelaxnews - Celotno uvrstitev preberite tukaj