Off White Blog
RM 50-04 Tourbillon Split-Sekundni kronograf Kimi Räikkönen F1 Dirka prvenec

April 29, 2024

Nedavna velika nagrada Singapurske formule 1 kot prvenec najnovejšega instrumenta natančnega merjenja časa Richarda Milleja, Rimi 50-04 Tourbillon Split-Seconds Chronograph Kimi Räikkönen. Richard Mille Kimi Räikkönen Tourbillon, imenovan za vodilnega voznika dirkalne ekipe Alfa Romeo, je v nekaj sekundah kronograf švicarsko proizvodnjo vgradil globlje v svoj raison d'etre kot dirkalni stroj na zapestju.

Räikkönen je osvojil svetovno prvenstvo formule ena leta 2007 v svoji prvi sezoni v Scuderia Ferrari, po devetih sezonah pa je na kratko zapustil tekmovanje v svetovnem reli prvenstvu, preden se je vrnil v F1, skupno osvojil 21 Grands Prix in s tem postal najuspešnejši finski voznik v pogoji zmaga na dirki F1. Zato sta legendarni voznik in legendarni izdelovalec "dirkalnih strojev" usklajena v horoloških nebesih.

RM 50-04 Tourbillon Split-Sekundni kronograf Kimi Räikkönen je debitiral za nočno dirko Singapurja F1

Kimi Räikkönen je bil edini voznik, ki je zmagal v dirkah v modelih V10, V8 in hibridnem motorju V6, postal ambasador Richard Mille, potem ko je blagovna znamka podpisala z Alfa Romeo Racing Team leta 2018. Na Singapur F1 Night Race je prišel Rus Daniil Kvyat stik z Alfa Romeom Kimi Räikkönena na krogu 50, ko je z avtomobilom naletel na Räikkönenova Alfa Romeo, ki je zavil v Turn 1. Čeprav je Räikkönen doživel neverjetno vožnjo, je to zaporedje dogodkov ugnalo voznika prvaka, da je osvojil Grand Prix Singapurja.

"Na svojih očeh sem videl, da je bil on (Daniil Kvyat), vendar je bilo prepozno in sva se dotaknila" - Kimi Räikkönen

V svoji 18-letni karieri je Iceman opravil 103 dirke na stopničkah, prvič ob 21-ih, s svojimi profesionalnimi priznanji pa je znova premislil o svojem pristopu k dirkanju, rekoč: "Od zdaj naprej F1 štejem za hobi. Ne čutim več istega pritiska in se lahko samo zabavam za volanom. V tem uživam, čeprav sem še vedno osredotočen na to, da dosežem rezultat, ki si ga avtomobil zasluži. "

V resnici, tako kot proizvodnja Richarda Mille-a, tudi Räikkönen v svoji vožnji deluje hladno, tehnično, podobno kot tehnični kaliber, zajet v RM 50-04 na zapestju. Kronograf v delih sekunde je opremljen s turbilonom, sestavljenim iz titana razreda 5 in gibanja Carbon TPT, ki tehtajo skupno 7 gramov; in spominja na dirkalni dirkalnik Alfa Romeo F1 Räikkönen, ki je na progi, imenjak RM 50-04 Tourbillon Split-Seconds Chronograph je tehnični čudež, ki v enem samem mehanizmu združuje razplete sekunde in zaplete turbila v popolnem prenosu energije.

Kimi Räikkönen je bil preoblikovan za zmanjšano trenje z izboljšanjem profila zob na sodu in zobnikom drugega kolesa za učinkovito porazdelitev navora in optimizirano moč.

Življenjski avtomobil Räikkönenovega dirkalnika F1 C38 je razstavljen tudi na okvirju in ohišju v belem Quartz TPT s prepletanjem 600 plasti silicija, debeline 45 mikronov, in jih impregnira z belo matrico, preden jih segreje na 120 ° C v avtoklavu z rdečo poudarki po vsem gibanju in prirobnici TPT. Titanijska številčnica razreda 5 vključuje tudi številko 7, ki jo Kimi nosi tekmovalno. Split Mille Tourbillon Split-Seconds Chronograph je prav tako ocenjen za učinke 5.000 g.

Omejena izdaja RM 50-04 Tourbillon Split-Sekundni kronograf Kimi Räikkönen

Premikanje Ročno navijanje Caliber RM50-04 z rezervo moči 70 ur